SZERELÉSI MEGOLDÁSOK
A lézervágott lemezek mintázattól és vastagságtól függően általában önmagában nem rendelkeznek kellő merevséggel, ezért valamilyen gyámolító szerkezet szükséges a megfelelő stabilitás elérése érdekében. Az alábbi megoldások bemutatásával célunk az ötletadás, hiszen a lehetséges rögzítési megoldások is rendkívül sokszínűek lehetnek.
- Szegecselés/csavarozás meglévő vázszerkezetre: a panelek legegyszerűbb és leggazdaságosabb rögzítési módja, ha egy keretre (legyen az fa, vagy acél) egyik oldalról rögzítjük a lézervágott panelt, amikre körbe a megadott helyeken már gyártás során furatokat helyezünk, amin keresztül akár szegecseléssel, akár csavarozással rögzíthetjük az elemeket. Alkalmazható kerítés, kapu vagy akár korlát esetében is.
- Keretbe hegesztés: a natúr panel egy acél keret közepére van hegesztve, és így együtt történik meg a felületkezelés. Elsősorban olyan esetekben javasoljuk, ahol számít a szimmetria, vagyis, hogy az elem mindkét oldalról ugyanazt a látványt nyújtsa (pl. beltéri térelválasztók esetében)
- Távtartóval rögzítés: elsősorban fali dekorációknál javasoljuk, ahol a térhatás, vagy akár háttérvilágítás miatt kell a faltól való eltartás. Ebben az esetben nem szükséges keretszerkezet sem.
- Panel szélei meghajtva: ezt a megoldást akkor javasoljuk, amikor a cél az, hogy a panelen egyáltalán ne látszódjon szemből rögzítési pont. A panel 2 vagy akár mind a 4 oldalát meghajtjuk és a rögzítés oldalról történik. Mivel a hajtás lényegesen merevít a panelen, így sok esetben nem is indokolt a plusz keretszerkezet.
- Ragasztás: a panel akár fel is ragasztható a fogadó szerkezetre. Ebben az esetben a legfontosabb, hogy körültekintően válasszunk ragasztót. Kültérre csak kültéri ragasztót használjunk, és az esetleges kifolyások miatt lehetőleg színtelen változatot.